Koncerty

Noc kostelů 2023

Datum konání: 20.06.2020

Noc kostelů se uskuteční 2. 6. 2023 a Otakar u toho nesmí chybět. I v letošním roce jsme se rozhodli zvládnout dvě vystoupení. Od 19 hod. zazpíváme v kostele sv. Mikuláše, který je součástí barokního areálu ve Vraclavi. Ve 21:30 hod. nás naleznete v kostele Husova sboru ve Vysokém Mýtě. Těšíme se na setkání.

Den matek s Jednotou Orel

Přijďte s námi oslavit Den matek do kostela sv. Vavřince. Jednota Orel Vysoké Mýto naplánovala své oslavy na neděli 14. 5. 2023 od 15 hod., náš sbor vystoupí o něco později.

30 let Střední školy podnikání

Místo konání: Vysoké Mýto, nám. Přemysla Otakara II. 96

Podnikatelská škola slaví 30 let a Otakar bude u toho. 19. května 2023 si nás můžete přijít poslechnout do Městské galerie (nám. Přemysla Otakara II. 96). Koncert začíná ve 21 hod.

XVI. Festival pěveckých sborů

Místo konání: Pardubice

Srdečně vás zveme 13. května 2023 od 17 hod. do Husova sboru v Pardubicích, kde se představíme společně s čtveřicí sborů z blízkého i vzdálenějšího okolí.

Tříkrálový koncert - Jakub Jan Ryba – Česká mše vánoční

Srdečně Vás zveme do kostela Nanebevzetí Panny Marie v Neratově, kde v sobotu 7. 1. 2023 od 14 hod. zakončíme vánoční svátky tradičním Tříkrálovým koncertem.

Jedná se o společnou akci několika sborů a Litomyšlského symfonického orchestru, vše pod vedením Davida Lukáše.

Česká mše vánoční v Litomyšli

Místo konání: Piaristický chrám Nalezení sv. Kříže, Litomyšl

Velkorysého provedení České mše vánoční od Jakuba Jana Ryby v Piaristickém chrámu Nalezení sv. Kříže v Litomyšli se opět zúčastní také Otakar. Spojíme tak síly se Sborem paní a dívek a Smíšeným sborem Vlastimil z Litomyšle. Nenechte si nás ujít 22. 12. 2022 od 18 hod.

Česká mše vánoční ve Svitavách

Místo konání: Fabrika, Svitavy

V sobotu 10. 12. 2022 od 19 hod. vystoupíme spolu s Pěveckým sdružením DALIBOR Svitavy, a dalšími pod vedením sbormistryně Miroslavy Ducháčkové v prostoru kulturního centra Fabrika ve Svitavách. Těšit můžete se na Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.

Adventní koncert v Dolní Dobrouči

Místo konání: kostel sv. Mikuláše, Dolní Dobrouč

Na neděli 18. 12. 2022 od 16 hod. jsme si pro vás připravili další adventní koncert. Uskuteční se ve farním kostele sv. Mikuláše v Dolní Dobrouči.

Adventní koncert ve Vysokém Mýtě

Místo konání: kostel Čs. církve evangelické, Javornického 49, Vysoké Mýto

Nenechte si ujít náš adventní koncert, který jsme naplánovali na středu 14. 12. 2022 od 18 hod. do kostela Československé církve evangelické ve Vysokém Mýtě.

Adventní koncert v Cerekvici nad Loučnou

Místo konání: kostel sv. Václava, Cerekvice nad Loučnou

Obec Cerekvice nad Loučnou a náš sbor Otakar vás srdečně zve na adventní koncert do kostela sv. Václava v Cerekvici nad Loučnou, který se uskuteční v neděli 11. 12. 2022 od 16 hod.

Česká mše vánoční ve Vysokém Mýtě

Místo konání: kostel Husova sboru, Vysoké Mýto

Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby je pro mnohé z milovníků hudby symbolem Vánoc. V letošním roce se na její provedení v podání našeho sboru můžete těšit v neděli 4. 12. 2022 od 16 hod. v kostele Husova sboru ve Vysokém Mýtě.

Adventní koncert ve Vraclavi

Místo konání: kostel Nanebevzetí Panny Marie, Vraclav

Srdečně vás zveme na koncert složený z výběru adventních písní, který se uskuteční v neděli 27. 11. 2022 od 16 hod. v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Vraclavi. Před námi vystoupí děti z Vraclavi.

Slavnostní odpoledne zakončené v 17:30 rozsvícením stromečku na návsi pořádá Obec Vraclav.

Vstupné dobrovolné, občerstvení zajištěno.

Adventní Kujebácký jarmark a rozsvícení vánočního stromu

Místo konání: náměstí Přemysla Otakara II., Vysoké Mýto

Ani v letošním roce nebudeme chybět na tradičním jarmarku, který bude zakončen rozsvícením stromečku na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě.  Akce se uskuteční v sobota 26. 11. 2022, pro nás je pódium rezervované od 14 hod.

Zpívání u stromečku

Místo konání: Hamzova léčebna Luže – Košumberk

Ve středu 23. 11. 2022 od 16:30 hod. zahájíme naše Vánoční „tour“ vystoupením v Hamzově léčebně v Luži – Košumberku. Najdete nás v areálu léčebny u altánku.

Vánoční tour 2022

Pro nás „Otakary“ je období adventu spojeno s hudbou. Máte to také tak? Pokud ano, nechte se pozvat na některý z našich koncertů. Naplánované jsou v průběhu adventu do Vysokého Mýta i jeho okolí.