Koncerty

Poslední vánoční koncert ve Vysokém Mýtě

Místo konání: Evangelický kostel, Vysoké Mýto

Co nejsrdečněji Vás všechny zveme na náš poslední vánoční koncert v tomto roce a to ve středu 20. 12. 2023 od 18:00 hod v Evangelickém kostele ve Vysokém Mýtě (pod ZŠ Javornická u křižovatky). Zazpíváme vánoční pásmo s klavírem a kytarou. Rozloučíme se s Vámi v této "adventní šňůře" na domácí půdě, zazpíváme známé vánoční i nevánoční skladby. Přijďte nasát vánoční atmosféru, přijďte si s námi zazpívat! V kostele se bude topit, nikdo nezmrzne!

Vánoční koncert v Českých Heřmanicích

Místo konání: kostel sv. Jakuba Staršího, České Heřmanice

Co je lepší než jeden sbor? No přeci sbory dva! Přijďte si vychutnat předvánoční pohodu do Českých Heřmanic, kde společně s naším sborem OTAKAR vystoupí žáci základní školy z Českých Heřmanic. Těšit se opět můžete na známé i méně známé vánoční i sborové písně.

Adventní koncert ve Vračovicích - Orlov

Místo konání: kostel sv. Jana Křtitele, Vračovice-Orlov

OTAKAR jede...adventní šňůra koncertů pokračuje i během týdne v pracovní dny, protože je velký zájem o naše hudební pásmo a adventních víkendů tak málo! Snažíme se vyhovět a potěšit posluchače v různých koutech kolem Vysokého Mýta. I přes velké absence nachlazených zpěváků zpíváme dle plánu dle naší otakarské "TOURKY". Srdečně Vás zveme ve čtvrtek 14. 12. 2023 od 18:00 hod (po mši) do kostela sv. Jana Křtitele ve Vračovicích-Orlov. Zazpíváme své hudební pásmo s klavírem a kytarou.

Česká mše vánoční ve Vysokém Mýtě

Místo konání: kostel Husova sboru, Vysoké Mýto

Tak jako každý rok, tak si ani tento nenechte ujít jeden z hlavních hudebních symbolů Vánoc, Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby. Andělské tóny v podání našeho sboru OTAKAR se ponesou kostelem v neděli 10. 12. 2023 od 16:00 hod.

Vánoční koncert ve Džbánově

Místo konání: Evangelický kostel, Voděrady - Džbánov

Přijměte naše další srdečné pozvání na vánoční koncert, tentokráte ve Voděradech - Džbánov v sobotu 9. 12. 2023 od 15:00 hod. Pod taktovkou stále usměvavé Věry Milerové Vás budeme ladit do stále narůstající vánoční nálady.

Choceňská adventní neděle

Místo konání: Tyršovo náměstí, Choceň

Srdečně Vás zveme do sousedního města Choceň v 1. adventní neděli 3. 12. 2023, kde se bude rozsvěcovat vánoční strom na náměstí. Stánky s občerstvením, hudba na pódiu. Náš sbor OTAKAR zazpívá své pásmo s klavírem a kytarou bezprostředně po rozsvícení a vystoupení dětí ze ZUŠ Choceň v 17:10 hod. Přijďte na svařáček a dobroty!

Adventní koncert v Bučině

Místo konání: Evangelický kostel, Bučina

Srdečně Vás zveme na adventní koncert v 1. adventní sobotu 2. 12. 2023 od 15 hod do Evangelického kostela v Bučině u Vysokého Mýta. Na tomto koncertě zazní od nás též jedna skladba na nově opravených varhanách, na které probíhala sbírka. Budou tímto uvedeny do své další služby. Přijďte si poslechnout naše vánoční pásmo s klavírem a kytarou a nasát atmosféru adventu. Kostel je vytápěn, velká zima nebude!

Rozsvícení vánočního stromku - DMVM

Místo konání: Dům mládeže Vysoké Mýto

Přijďte s námi rozsvítit vánoční stromek před Domem mládeže ve Vysokém Mýtě ve středu 19. 11. 2023 v 18:32 hod. V krátkém hudebním vystoupení můžete ochutnat z chystané vánoční nadílky písní našeho pěveckého sboru OTAKAR.

Rozsvícení vánočního stromku na Sedleci

Místo konání: náves Vraclav-Sedlec

Adventní šňůra je za dveřmi. Letos začínáme v předadventním víkendu, jelikož jsme o 4. advent trochu ochuzeni. To už totiž nikde nezpíváme (23. a 24. 12. 2023). SRDEČNĚ ZVEME NA SEDLEC - na náves - v sobotu 25. 11. 2023 od 17 hod., kde při vánočním pásmu s klavírem a kytarou zazpíváme u ROZSVÍCENÍ STROMU (pořádají Hasiči Sedlec ve spolupráci s kulturní komisí při radě obce Vraclav).

ADVENT 2023

Srdečně Vás zveme na Adventní koncerty, ať už uvnitř kostelů nebo na venkovním prostranství. Adventní šňůra 2023 je opět bohatá! Rádi Vás přivítáme mezi posluchače a pohladíme duši i uši naším hudebním pásmem.

Benefiční zahradní zábava

Místo konání: kostel Husova sboru, Vysoké Mýto

Srdečně Vás zveme na odpoledne plné hudby. V kostele Husova sboru ve Vysokém Mýtě (v zatáčce na Choceň) se Vám představí více hudebních těles. Mezi nimi i náš Pěvecký sbor OTAKAR a to sobotu 16. 10. 2023 od 17:30 hod., kde ve svém 20minutovém pásmu zazpívá v doprovodu klavíru i kytary.

Městské slavnosti

Místo konání: kostel sv. Vavřince, Vysoké Mýto

Srdečně Vás zveme na koncert, uzavírající Městské slavnosti ve Vysokém Mýtě. Koncert se koná v neděli 10. 9. 2023 od 17 hod. v kostele sv. Vavřince ve Vysokém Mýtě. Vstupné dobrovolné. Přijďte nasát krásnou atmosféru a poslechnout si písně různých žánrů. Těšíme se na Vás!

Noc kostelů 2023

Místo konání: kostel sv. Mikuláše, Vraclav a kostel Husova sboru, Vysoké Mýto

Noc kostelů se uskuteční 2. 6. 2023 a Otakar u toho nesmí chybět. I v letošním roce jsme se rozhodli zvládnout dvě vystoupení. Od 19 hod. zazpíváme v kostele sv. Mikuláše, který je součástí barokního areálu ve Vraclavi. Ve 21:30 hod. nás naleznete v kostele Husova sboru ve Vysokém Mýtě. Těšíme se na setkání.

Den matek s Jednotou Orel

Místo konání: kostel sv. Vavřince, Vysoké Mýto

Přijďte s námi oslavit Den matek do kostela sv. Vavřince. Jednota Orel Vysoké Mýto naplánovala své oslavy na neděli 14. 5. 2023 od 15 hod., náš sbor vystoupí o něco později.

30 let Střední školy podnikání

Místo konání: náměstí Přemysla Otakara II., Vysoké Mýto

Podnikatelská škola slaví 30 let a Otakar bude u toho. 19. 5. 2023 od 21 hod. si nás můžete přijít poslechnout do Městské galerie (nám. Přemysla Otakara II. 96).